Klokan 2024

Okresní kolo olympiády NJ

Kira Rybalova obsadila ve výtvarné soutěži plakátů s protidrogovou tématikou „Správným
směrem“ 2. místo v kategorii základních škol. Tuto soutěž pořádá Národní protidrogová
centrála PČR a město Beroun nad letošním ročníkem převzalo záštitu.

Zeměpisná olympiáda 2023

Žákyně 6.B Tereza Zindulková vybojovala ve své kategorii stříbrnou medaili na Republikovém finále Odznaku všestrannosti Sazka Olympijský víceboj (OVOV).

Do finále se probojovala spolu s dalšími 583 účastníky postupujících z krajských kol. Víceboj je složen z deseti disciplín, které žáci plní ve dvou dnech. Kromě atletických disciplín jako je hod kriketovým míčkem, sprint na 60 metrů, běh na 1000 m a skok do dálky se jedná například o kliky, shyby nebo skok přes švihadlo.

Projekt OVOV založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu. I letos snažení mladých závodníků sledovali čeští olympionici. Patronem dvanáctého Republikové finále Odznaku všestrannosti byl kanoista Lukáš Rohan.