Žáci 5.B naší školy se s nadšením a zájmem zúčastnili výtvarné soutěže „ Operace Anthropoid“, kterou zorganizovalo Ministerstvo obrany k 80.výročí této události. Děti zhlédly dokumentární film, jenž je velmi zaujal a daly se do práce. Společnými silami vytvořily leporelo, v němž zpracovaly celý příběh od nočního letu z Anglie až po dobrovolnou smrt sedmi hrdinů v kostele sv.Cyrila a Metoděje. Součástí leporela jsou i medailonky s portréty Adolfa Opálky, Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka.

Svou práci třída zaslala do soutěže. Té se zúčastnilo  téměř 200 základních i středních škol, které zaslaly více jak 600 výrobků. Naše třída se umístila na skvělém  3.místě mezi ostatními školami. Jejich výtvarné dílo velmi zaujalo a spolu s dalšími budou vystaveny v Národním památníku hrdinů heydrichiády v Resslově ulici v Praze, kde českoslovenští parašutisté čelili přesile a za svůj hrdinský čin zaplatili životem.

Třídě 5.B  gratulujeme ke krásnému umístění!